Skip to content
Bitte recyclen

RECYKLUJME, PROSÍM!

Připojme se k plastové výzvě!

Vynález plastů změnil svět, a to od záchrany životů až po vesmírné cestování. Komfortní využívání plastů však vyústilo v jejich plýtvání. Je faktem, že mnoho plastových výrobků slouží jen na jedno použití, jako například plastové sáčky a obaly na potraviny, které se používají jen několik minut, přestože mají potenciální životnost stovky let.
 

Mnoho výrobků z plastu po celém světě na sobě nese naše jméno. Věříme, že naše plasty jsou naší zodpovědností, proto jsme se zavázali odstranit je z ulic, řek a oceánů.

Naše hlavní vize je zaměřená na spolupráci. Chceme dosáhnou toho, aby naše plasty byly znovupoužitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné. Tím se dále zajistí, že plast zůstane v uzavřené smyčce cirkulární ekonomiky a mimo životní prostředí.

Podívejte se na nové logo na našich obalech!

Who I'm Wall's helps

JAK LOKÁLNĚ RECYKLOVAT VÝROBKY ZNAČKY ALGIDA

Otevřenost je pro nás velmi důležitá, proto jsme se zavázali, že budeme s našimi obaly plně transparentní. Doufáme, že vám to pomůže se dozvědět, jak recyklovat jednotlivé obaly v zemi, kde se nacházíte. Víme, že ještě nejsme dokonalí. Usilovně pracujeme na tom, abychom zredukovali naše obaly a zajistili, aby všechny obaly, které používáme, byly recyklovatelné. Doufáme, že vám tento průvodce pomůže.

Nogger 6-pack

Všechny naše “multipack” krabičky jsou plně recyklovatelné. Po spotřebování by měly být vhozeny do kontejneru na papír. Většina plastových obalů u výrobků na dřívku je lokálně recyklovatelná a patří do kontejneru na plasty. Pracujeme též na dalších řešeních k dosažení plné recyklovatelnosti. Zatím naše dřívka patří do směsného odpadu.

Naše plastové vaničky a víčka jsou plně recyklovatelné a patří do kontejneru na plasty. Plastová fólie zatím není plně recyklovatelná a patří do kontejneru na směsný odpad. 

Calippo Cola

Naše plastové kelímky a víčka jsou plně recyklovatelné a patří do kontejneru na plasty.

Magnum novinky (Magnum Mochaccino, Double Choco Strawberry) budou vyráběny do obalu z rPP materiálu, který je vyroben z recyklovaného plastu a opět patří do kontejneru na plasty.

Hliníková fólie patří do kontejneru na kovy nebo se řiďte nálepkami na kontejnerech dle místního doporučení.

Naše plastové vaničky, víčka a fólie jsou plně recyklovatelné a patří do kontejneru na plasty.

Cremissimo

Naše kelímky a víčka jsou v současné době omezeně recyklovatelné. Lze vhodit do kontejneru s papírem, ale nebude možné zatím zajistit plnou recyklaci. Fólie není recyklovatelná.

Cornetto Classic
Calippo Cola

Naše kelímky a víčka jsou v současné době omezeně recyklovatelné. Lze vhodit do kontejneru s papírem, ale nebude možné zatím zajistit plnou recyklaci. Fólie na velkých kelímcích výrobků Ben & Jerry je recyklovatelná, není však plně recyklovatelná vložená papírová membrána u Ben & Berry malých kelímků. Papírovou membránu lze vhodit do kontejneru s papírem, ale nebude možné zatím její zajistit plnou recyklaci.

Obal na zmrzlinu značky Cornetto, tuby Calippo nejsou ve všech zemích recyklovatelné. Pracujeme tak rychle, jak jen můžeme, na řešeních, která zachovají stálou kvalitu naší zmrzliny. Obaly lze vhodit do kontejneru s papírem, ale nebude možné zatím zajistit jejich plnou recyklaci.

Papírová krabička je plně recyklovatelná. Plastový tácek není plně recyklovatelný, lze vhodit do plastu, ale je možné, že nebude plně recyklován.